Jak wybrać pilot do telewizora?

Warto mieć świadomość, że oryginalny pilot do telewizora zaliczany jest do urządzeń, które użytkownik może zgubić z różnych powodów. Wspomniany produkt może się także zepsuć. W przypadku, gdyby doszło do takiej sytuacji rekomendowane jest zaopatrzenie się w pilot uniwersalny. W ten prosty sposób możliwe będzie kontrolowanie telewizora, odtwarzacza DVD.śnie kontrolować np. telewizor, odtwarzacz DVD.

Należy wybrać pilot uniwersalny czy oryginalny?

Należy zdawać sobie sprawę, że oryginalny pilot do telewizora różni się od uniwersalnego liczbą obsługiwanych urządzeń. Pierwszy wymieniony jest bowiem w stanie obsługiwać tylko jedno. Warto zdawać sobie sprawę, że użytkownik może włączyć uniwersalnym pilotem zarówno dekoder do telewizji, jak i odtwarzacze DVD, CD. Ponadto produkt ma znacznie więcej przycisków. W ten sposób użytkownik ma możliwość przełączenia się z jednego systemu do drugiego.

Dlaczego warto zdecydować się na pilot uniwersalny?

Warto mieć świadomość, ze uniwersalny pilot do telewizora w przeciwieństwie do standardowego musi być na samym początku zaprogramowany. Rekomendowane jest w tym celu skorzystanie ze specjalnych kodów umieszczonych przeważnie w tabelce, która jest dołączona do urządzenia. W pierwszej kolejności trzeba oczywiście znaleźć wspomniany kod, a następnie nacisnąć w tym samym czasie przyciski TVTXT1 oraz SET.

Ten wpis został opublikowany w kategorii RTV. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *